Rotary Club Blaj premiază performanța

Șase elevi de la școlile din Municipiul Blaj (4 elevi de la Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” Blaj, 1 elev de la Liceul Teologic Greco-Catolic ”Sfântul Vasile cel Mare” Blaj și 1 elev de la Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu” Blaj) au fost recompensați de Rotary Club Blaj pentru performanțele foarte bune avute la Olimpiadele Școlare – faza națională.

Clubul Rotary și-a propus ca în fiecare an să acorde premii elevilor care au rezultate bune la Concursurile naționale.
Rotary Blaj adresează mulțumiri elevilor, părinților și dascălilor pentru faptul că au făcut cinste școlilor Blăjene cu rezultate obținute la Olimpiadele Școlare.

Președinte
Silviu Velișcu